Współzałożyciel LinkedIn wychodzi z zarządu OpenAI

Reid Hoffman ze względu na konflikt interesów opuszcza zarząd OpenAI. Pozostaje jednak w zarządzie Microsoftu, który jest głównym inwestorem OpenAI.

Dowiedzieliśmy się o zmianach w zarządzie firmy OpenAI odpowiedzialnej za wprowadzenie na rynek ChatGPT. Współzałożyciel biznesowego portalu społecznościowego LinkedIn - Reid Hoffman - zdecydował się zrezygnować z zasiadania w zarządzie OpenAI. Swoją decyzję podyktował chęcią uniknięcia konfliktu interesów, ponieważ coraz większa liczba firm wspiera rozwój sztucznej inteligencji. Oficjalne stanowisko przekazał za pośrednictwem postu.

ChatGPT - flagowy produkt OpenAI
Źródło: Jonathan Kemper / Unsplash

ChatGPT - flagowy produkt OpenAI

Źródło: Jonathan Kemper / Unsplash

Hoffman jest jednym z inwestorów i doradców OpenAI. Współpracował z firmą od jej założenia w 2015 roku. Jego firma venture capital finansuje również inne firmy korzystające z narzędzi OpenAI takie jak generator prezentacji Tome. Hoffman był również współzałożycielem Inflection AI, jednego z najwyżej notowanych startupów pracujących nad technologią podobną do OpenAI.

Zobacz również:

  • Powstała pięciostopniowa skala mierząca inteligencję rozwiązań AI
  • Debiutuje GPT-4o mini - zastąpi GPT 3.5 w ChacieGPT
  • Meta zawiesza stosowanie generatywnej AI w Brazylii

Wycofując się z zarządu, mogę proaktywnie położyć kres wszelkim potencjalnym problemom downstream zarówno dla OpenAI, jak i wszystkich spółek portfelowych Greylock, które wsparłem

- przekazał jednocześnie podkreślając, że OpenAI do tej pory unikało konfliktów.

Reid Hoffman podkreśla, że jest sprzymierzeńcem i przyjacielem OpenAI i wierzy w dalszy rozwój firmy. O Hoffmanie ciepło wypowiedział się również szef OpenAI - Sam Altman, który oczekuje w przyszłości dużo ścisłej współpracy.

Hoffman nadal pozostaje w zarządzie Microsoftu, który jest głównym partnerem i inwestorem dla OpenAI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200