Współzałożyciel Cisco utworzył nową firmę

Len Bosack (współzałożyciel Cisco) założył własną firmę, która zajmie się projektowaniem zaawansowanych systemów do optycznego przesyłania danych.

Bosack (stworzył, razem ze swoją żoną Sandy Lerner, Cisco Systems w 1984 r. ), zdecydował się założyć firmę o nazwie XKL, która produkuje systemy do optycznego transportowania danych wykorzystujące technologię DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing). Urządzenia linii DXM (DXM3-10, DXM3-5R, DXMh-10, DXMh-5R, DXM10-10 i DXM10-5R) pozwalają transportować dane z dużą szybkością przez włókna nieaktywnych światłowodów (dark fiber). Urządzenia DXM pozwalają budować sieci oparte na trzech topologiach: pierścienia, Point-to-Point i Linear Add-Drop.

Współzałożyciel Cisco utworzył nową firmę

DXM3-5R

Kupując urządzenie DXM, firma może zbudować swoją własną światłowodową infrastrukturę, nie wydając pieniędzy na drogie usługi świadczone przez zewnętrznych operatorów telekomunikacyjnych. XKL zapewnia, że budowanie połączeń światłowodowych opartych na urządzeniach DXM nie wymaga specjalistycznego przygotowania i rozwiązaniem można zarządzać przy użyciu aplikacji opartych na ogólnie uznanych standardach.

Bosack zakłada firmę o nazwie XKL już drugi raz. Pierwszą firmę XKL Bosak założył w 1991 r. Nosiła ona nazwę XKL Systems Corp. Założona obecnie firma nosi nazwę XKL i ma swoją siedzibę w Redmond (Washington).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200