Współtwórca Manifestu Agile przyjedzie do Polski

Na IV konferencji "Zarządzanie projektami. Agile w biznesie" organizowanej przez Computerworld wystąpi Arie van Bennekum, ekspert zwinnych metodyk i współautor Manifestu Zwinnego Wytwarzania Oprogramowania. Opowie on o rozwoju zwinnych metodyk i ich potencjalnym wykorzystaniu w zarządzaniu projektami biznesowymi.

Arie van Bennekum interesuje się zwinnymi metodykami od 1994 roku. Przy realizowanych projektach wykorzystywał RAD (Rapid Application Development) czyli szybkie tworzenie aplikacji i zwinną metodologię programowania DSDM (Dynamic System Development Method). Pracował jako kierownik projektu w networkingowej organizacji "The Vision Web", zatrudniającej ok. 500 pracowników.

Arie van Bennekum jest też zaangażowany w działanie Agile Alliance, organizacji wspierającej rozwój zwinnych praktyk tworzenia oprogramowania. Jest jednym ze współtwórców Manifestu Agile, deklaracji wspólnych zasad dla zwinnych metodyk tworzenia oprogramowania, która została opracowana w 2001 r.

Zobacz również:

  • Aplikacje mobilne dla biznesu - z których warto korzystać?
  • Jak schrupać scrum na co dzień. Relacja ze Scrum Experience Day 2022
  • Bezpeczeństwo IT – nowy paradygmat

Na konferencji "Zarządzanie projektami. Agile w biznesie", która odbędzie się w dniach 19-20 czerwca w Warszawie, Arie van Bennekum opowie o rozwoju zwinnych metodyk i ich wykorzystaniu w projektach biznesowych. Okazuje się bowiem, że hasła stworzone przez programistów nabrały biznesowego znaczenia i umożliwiają zaspokajanie potrzeb współczesnego biznesu. O znaczeniu zwinnych metodyk we współczesnym zarządzaniu projektami świadczy opracowana przez Konsorcjum DSDM wspólnie z APMG koncepcja "Agile Project Management", która miała polską premierę w kwietniu bieżącego roku.

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji "Zarządzanie projektami. Agile w biznesie", która odbędzie się w dniach 19-20 czerwca w Warszawie.http://konferencje.computerworld.pl/konferencje/zarzadzanie2012/zagadnienia.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200