Współpraca polskich biur Compaqa, Intela i Microsoftu

W warszawskiej siedzibie Compaqa powstaje wspólne Centrum Rozwiązań Informatycznych.

W warszawskiej siedzibie Compaqa powstaje wspólne Centrum Rozwiązań Informatycznych.

Compaq Computer, Intel i Microsoft uruchamiają Centrum Rozwiązań Informatycznych - laboratorium, w którym klienci i partnerzy firm będą mieli możliwość przetestowania aplikacji, przeznaczonych do pracy na platformie Windows 2000 Datacenter Server. Znajduje się ono w warszawskiej siedzibie Compaqa. Centrum udostępnia kompleksowe środowisko informatyczne, m.in. wysoko wydajne serwery, macierze dyskowe i sieć SAN.

Na miejscu lub zdalnie

Compaq, podobnie jak inni producenci, wielokrotnie wypożyczał partnerom i klientom sprzęt do testowania. Trudno jednak było testować zaawansowaną konfigurację. "Klienci najczęściej nie mają czasu na wyjazdy do zagranicznych centrów testowych. Dzięki Centrum Rozwiązań Informatycznych większość zaawansowanych testów teraz będzie można prowadzić lokalnie" - tłumaczy Romuald Pacek z Compaq Computer.

Testowanie można będzie przeprowadzić na miejscu lub zdalnie - przez Internet. Compaq nie wyklucza jednak, że w szczególnych, uzasadnionych przypadkach sprzęt będzie można przewieźć do siedziby klienta. W Centrum mają być prowadzone testy stabilności, wydajności i skalowalności największych i najbardziej wymagających aplikacji.

Dla nowego systemu

Są również inne przesłanki do stworzenia Centrum. Microsoft długo przygotowywał się do premiery Windows 2000 Datacenter Server - swojego najbardziej skalowalnego systemu. Firma zdecydowała m.in. że będzie go można zakupić jedynie u certyfikowanych dostawców sprzętu wraz z odpowiednimi usługami serwisowymi. Udostępnienie infrastruktury do testowania aplikacji ma przełożyć się na wzrost zaufania klientów i partnerów, a w efekcie na zainteresowanie także rozwiązaniami sprzętowymi i usługami Compaqa.

Uczestnictwo w inicjatywie ma sens także dla Intela. "To kolejna szansa na udowodnienie, że rozwiązania budowane z wykorzystaniem naszych procesorów nadają się do najbardziej wymagających zastosowań" - uważają przedstawiciele Intela.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200