Współpraca Tel-Energo i Areny zagrożona?

Operator ogólnopolskiej sieci światłowodowej rozważa zmianę zasad współpracy ze spółką Arena.pl, a nawet zaprzestanie wspólnej działalności w ramach E-connections.

Jerzy Urbanowicz, nowy prezes Tel-Energo, poinformował, iż spółka E-connections nie powinna dalej funkcjonować w obecnej formie, gdyż jej działalność jest niekorzystna dla Tel-Energo i nie przynosi wymiernych korzyści. E-connections jest spółką joint venture, zawiązaną przez Tel-Energo i spółkę CentralEuropa.com, będącą właścicielem portalu Arena. Działalność komercyjna spółki, której debiut zaplanowano na jesień br., będzie się opierać na usłudze wdzwanianego dostępu do Internetu poprzez własny ogólnopolski numer dostępowy i po lokalnej stawce opłat Telekomunikacji Polskiej SA. E-connections ma wykorzystywać łącza sieci szkieletowej Tel-Energo. Decyzję w sprawie dalszej współpracy z Areną podejmie właściciel spółki Tel-Energo - Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Dla Areny usługi E-connections mają stanowić podstawę dalszej działalności spółki oraz jedno z głównych źródeł jej dochodów. Do końca 2002 r. portal chce przeznaczyć na rozwój E-connections 96 z ponad 150 mln zł pozyskanych z trwającej właśnie publicznej emisji akcji. Arena docelowo zamierza objąć 51% udziałów w E-connections. Obecnie amerykańska spółka CentralEuropa.com jest w posiadaniu 43,53% akcji. Tel-Energo ma 49,47% udziałów.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200