Współpraca Compaq-Cisco

Compaq Computer uzyskał prawa do integracji międzysieciowych produktów Cisco Systems z rodziną swoich serwerów.

Compaq Computer uzyskał prawa do integracji międzysieciowych produktów Cisco Systems z rodziną swoich serwerów.

W ramach umowy, w pierwszej połowie 1996 r., Compaq rozpocznie wdrażanie systemu Cisco's Internetwork Operating System (CIOS) w swoich produktach.

Obecnie firmy pracują nad nowym routerem, który będzie dystrybuowany przez Compaqa oraz nad wdrożeniem technologii Cisco w oprogramowaniu do instalacji i zarządzania sieciami - SmartStart oraz Insight Manager. Wspólną inicjatywą Compaqa i Cisco jest opracowanie przełącznika o dużej prędkości umożliwiającego łatwiejsze i tańsze przełączanie między różnymi sieciami o wielu typach topologii. Prace nad nowym routerem oraz wparciem dla SmartStart i Insight Managera będą zakończone w pierwszej połowie przyszłego roku. Przełącznik pojawi się na rynku w II poł. 1996 r.

Dzięki współpracy z Cisco, Compaq będzie w stanie konkurować na rynku zintegrowanych produktów międzysieciowych z firmami: IBM, Hewlett-Packard i DEC. Kolejny konkurent - Dell także zawarł strategiczne porozumienie z producentem sprzętu dla sieci 3Com. W ramach umowy Dell rozpocznie produkcję nowych serwerów oraz ściślej powiąże systemy zarządzania z produktami dla sieci 3Com.


TOP 200