Wspólne rozwiązanie Extreme Networks i Reconnex

Extreme Networks i Reconnex (spółka specjalizująca się w oprogramowaniu do monitorowania ruchu sieciowego) podpisały umowę o współpracy.

Porozumienie zakłada zintegrowanie oprogramowania Reconnex iGuard z przełącznikami z serii BlackDiamond Extreme Networks.

Oprogramowanie Reconnex iGuard kontroluje cały ruch przychodzący i wychodzący z sieci bez względu na rodzaj protokołu i kanału komunikacyjnego. Informacje wysyłane z sieci konfrontowane są z regułami polityki bezpieczeństwa firmy i na tej podstawie zezwalana lub blokowana jest ich wysyłka. W procesie tym wykorzystywany jest mechanizm Extreme Networks CLEAR-Flow. Jeśli zawartość informacji opuszczającej sieć jest podejrzana, iGuard uaktualnia listy kontroli dostępu (Access Control Lists) i blokuje informację.

Zobacz również:

Zintegrowany system Extreme Networks - Reconnex ma być rozwiązaniem o przepustowości Gigabit Ethernet, które dodatkowo monitoruje cały ruch sieciowy, umożliwiając m.in. zapobieganie wyciekom poufnych informacji i wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym.