Wspólne działania VLSI, Intel, Microsoft i Compaq w celu dostarczania podręcznego asystenta

Firmy VLSI, Intel, Microsoft i Compaq poinformowały w dn. 14.09.1993 r., że podejmą wspólne działania w celu zajęcia dobrej pozycji rynkowej w najbardziej obiecującej dziedzinie sprzętu przenośnego do zastosowań w biznesie - ''podręcznych asystentów''.

Firmy VLSI, Intel, Microsoft i Compaq poinformowały w dn. 14.09.1993 r., że podejmą wspólne działania w celu zajęcia dobrej pozycji rynkowej w najbardziej obiecującej dziedzinie sprzętu przenośnego do zastosowań w biznesie - ''podręcznych asystentów''

Zaprojektowany przez firmę Compaq, podręczny asystent ma umożliwić łatwy dostęp do informacji zgromadzonych w stołowych komputerach PC i serwerach sieci. Nowy podręczny asystent ma wszędzie towarzyszyć użytkownikowi. Dostępny w każdym miejscu, łatwo przenośny, podręczny asystent ma być także rzeczywistym rozszerzeniem stołowego PC.

W nowym urządzeniu będzie stosowany zestaw układów scalonych Polar, opracowany przez firmy VLSI i Intel. Asystent będzie wyposażony w system operacyjny Windows At Work dla urządzeń przenośnych a Compaq opracuje końcowy produkt. Jeżeli nawet produkt Compaqa będzie pierwszym przenośnym asystentem, to oczekuje się, że wiele innych firm skorzysta z tych samych rozwiązań technologicznych w celu opracowania własnych produktów.

32-bitowy zestaw układów scalonych Polar zapewni podręcznemu asystentowi efektywny interfejs z komputerami PC i sieciami korporacyjnymi i publicznymi. Microsoft współpracuje z VLSI i Compaq w celu pełnej implementacji systemu operacyjnego Microsoft At Work w nowym urządzeniu. Przewiduje się, że Compaq, integrujący różne elementy tego podręcznego asystenta, zacznie go dostarczać na początku 1994 r.


TOP 200