Wspólna inicjatywa Cisco i Google Station ma zapewnić użytkownikom dostęp do sieci Wi-Fi na całym świecie

Firma Cisco ogłosiła na zakończonych wczoraj targach MWC w Barcelonie o nawiązaniu współpracy z Google Station. Celem wspólnego projektu jest umożliwienie użytkownikom na całym świecie łączenie się z internetem za pośrednictwem publicznych punktów dostępowych Wi-Fi.

Obie firmy chcą, aby Wi-Fi stała się fundamentem biznesu dostawców usług internetowych, obiektów użyteczności publicznej i władz cyfrowo wykluczonych regionów. Założenia wspólnego projektu przewidują uproszczenie działań poprzez połączenie technologii sieciowych Cisco oraz integrację usług z rozwiązaniami do zarządzania siecią Google. Chodzi też o poprawę doświadczeń użytkowników dzięki łatwo dostępnej sieci Wi-Fi.

„Zdecydowaliśmy się na współpracę z Cisco w ramach inicjatywy Google Station ponieważ firma oferuje technologię sieciową, możliwości finansowania, a także zapewnia globalny zasięg. Umożliwia to wdrożenie stabilnej, publicznej sieci Wi-Fi” – tłumaczy Mahesh Bhalerao, globalny dyrektor ds. współpracy w programie Next Billion Users w Google. „Wierzymy, że stabilna sieć bezprzewodowa to brakujący element, który pozwoli rozwiązać globalne problemy związane z łącznością”.

Zobacz również:

„Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z Google Station, dostawcami usług internetowych i rządami. Wspólne działanie ma na celu zapewnienie dostępu do sieci miliardowi ludzi na całym świecie. Przełoży się to na nowe szanse ekonomiczne” – mówi Scott Harrell, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, Enterprise Networking Business, Cisco. „Zapewnienie stabilnego Wi-Fi pozwala pokonać przeszkody na drodze do upowszechnienia sieci bezprzewodowej”.

Źródło: d*fusion communication


TOP 200