Wsparcie ministra gospodarki dla inwestycji Lenovo

W resorcie gospodarki odbyła się uroczystość przekazania dokumentów potwierdzających intencję polskiego rządu objęcia planowanej przez firmę Lenovo inwestycji w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pomocą publiczną. Zakład produkujący komputery ma rozpocząć działalność we wrześniu 2008 r.

Nowa fabryka Lenovo w Polsce będzie miała powierzchnię 30 tys. m.kw. Fabryka będzie początkowo produkować ponad 2 mln komputerów desktop rocznie. Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na ponad 20 mln USD, natomiast planowany poziom zatrudnienia w nowym zakładzie, w momencie osiągnięcia pełnej mocy produkcyjnej, będzie wynosił ponad 1000 osób.

Wsparcie ministra gospodarki dla inwestycji Lenovo

Yang Yuanqing, prezes zarządu Grupy Lenovo i Waldemar Pawlak

Podczas spotkania z Waldemarem Pawlakiem obecny był Yang Yuanqing, prezes zarządu Grupy Lenovo, który odebrał dokumenty z rąk wicepremiera i ministra gospodarki. Uroczystość była częścią oficjalnej wizyty, przebywającego w Polsce, Zeng Pei Yan, wicepremiera Chińskiej Republiki Ludowej. Podczas uroczystości firma Lenovo otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Drugim dokumentem był list intencyjny, podpisany przez Waldemara Pawlaka, dotyczący wieloletniego programu wsparcia inwestycji Lenovo w Polsce.

Zobacz również:

Firma Lenovo planuje otwarcie zakładu produkcyjnego i centrum realizacji zamówień w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Nowa fabryka będzie dostarczać komputery na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a jej działanie będzie obejmowało montaż i konfigurowanie produktów, usługi dystrybucyjne i logistyczne oraz usługi o wartości dodanej.


TOP 200