Wsparcie dla VimeXu

Szwedzka firma Intentia AB ogłosiła połączenie kapitałowe z polską spółką VimeX.

Szwedzka firma Intentia AB ogłosiła połączenie kapitałowe z polską spółką VimeX.

Szwedzka Intentia AB wykupiła obecnie 49% udziałów w warszawskiej firmie VimeX, a w późniejszym czasie zamierza przejąć jeszcze 26%. Intentia AB jest producentem oprogramowania do wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym i dystrybucyjnym, a w szczególności pakietu Movex, zgodnego ze standardem MRP II (9 miejsce w europejskim rankingu producentów tego rodzaju oprogramowania w 1995 r).

VimeX od powstania w 1987 r. zajmował się tworzeniem oprogramowania na zamówienie (np. dla Petrochemii Płock S.A., Mostostalu), a następnie spolonizował i od 1994 r. sprzedaje oraz wdraża system Movex (m.in. w fabrykach mebli Swedwood, Hucie Szkła Violetta, w poznańskim i wrocławskim Polmosie). Wdrożenie systemu wspierane jest metodą Implex, opartą na zasadach zarządzania procesowego (Business Process Reengineering).

Nowy kapitał wysokości kilkuset tysięcy USD VimeX zamierza przeznaczyć na promocję systemu Movex na polskim rynku, rozbudowę działu marketingowego oraz wyszkolenie kolejnych konsultantów i specjalistów do spraw wdrożeń. Od końca listopada ub.r. akcje Intentia AB notowane są na giełdzie sztokholmskiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200