Wskaźnik adopcji iOS 17 rośnie, ale nadal poniżej oczekiwań

Apple w poniedziałek zaprezentowało iOS 18, a tymczasem wielu użytkowników nie zaktualizowało jeszcze swoich smartfonów do iOS 17.

W trakcie corocznej konferencji deweloperskiej WWDC 2024 firma Apple zaprezentowała system operacyjny iOS 18, który aktualnie dostępny jest w wersji poglądowej, a od września 2024 roku pojawi się jako aktualizacja dostępna dla wszystkich smartfonów Apple wprowadzonych na rynek we wrześniu 2018 roku oraz później.

Nowe funkcje iOS 17
Źródło: apple.com

Nowe funkcje iOS 17

Źródło: apple.com

W międzyczasie firma Apple zdecydowała się również zaktualizować dane dotyczące adopcji poszczególnych wersji systemu operacyjnego iOS. Ujawniają one, że iOS 17 - najnowsza aktualnie dostępna rodzina systemu operacyjnego iOS zainstalowana jest na 77% urządzeń.

Zobacz również:

Na stronie Apple Developer wyszczególniono, że prawie 80% wszystkich urządzeń z systemem iOS korzysta z najnowszej wersji systemu operacyjnego wprowadzonego w zeszłym roku. Chociaż liczba ta jest z pewnością imponująca, jest niższa niż wskaźnik adopcji, który iOS 16 miał w tym samym okresie ubiegłego roku. Dla porównania, iOS 16 był zainstalowany na 81% urządzeń z systemem iOS w czerwcu 2023 roku.

Biorąc pod uwagę tylko iPhone'y wprowadzone do sprzedaży w ciągu ostatnich czterech lat, iOS 17 jest zainstalowany na 86% urządzeń. Mniej więcej w tym samym czasie w zeszłym roku iOS 16 osiągnął 90% rezultat w tej samej kategorii.

Wysoki wskaźnik adopcji iOS 16 z pewnością związany był z całkowicie przeprojektowanym ekranem blokady, który został bardzo dobrze odebrany przez rynek i zachęcił użytkowników do aktualizacji.

Dane o wykorzystaniu danych wersji iOS publikowane są przez Apple, aby deweloperzy mogli lepiej zaplanować porzucenie wsparcia swoich aplikacji dla starszych wersji iOS. Warto przypomnieć w tym miejscu, że z najnowszej wersji Androida 14 korzysta aktualnie zaledwie 23,42% aktywnych urządzeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200