Wrocławski Getin wybiera się na giełdę

Będzie to pierwsza polska spółka z internetowego sektora business-to-business, która zadebiutuje na warszawskiej giełdzie.

Getin Service Provider, wrocławska spółka prowadząca serwis internetowy dla małych i średnich firm, zamierza zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w I kw. br., a z emisji akcji uzyskać 35 mln zł - podała agencja Reuters.

Będzie to pierwsza polska spółka internetowa z sektora business-to-business, która zadebiutuje na warszawskiej giełdzie.

Zobacz również:

  • Elon Musk sięgnął po rezerwy i sprzedał sporą część akcji Tesli
  • Musk wycofał ofertę kupna Twittera

Spółka, należąca do grupy kapitałowej Europejskiego Funduszu Leasingowego, zamierza uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć na inwestycje, które będą realizowane do 2003 r.

Reuters przywołuje wypowiedź Piotra Czarneckiego, prezesa Getin, który ujawnił, że w 2000 r. jego spółka uzyskała przychody na poziomie 3,5 mln zł i odnotowała stratę wynoszącą ok. 2 mln zł. Wcześniej zakładano, że strata ta wyniesie prawe dwa razy więcej. Szacunki na ten rok finansowy to zysk poniżej 1 mln zł i przychody rzędu kilkunastu mln zł.

***

Great Plains Software udostępni swoje oprogramowanie w modelu ASP

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200