Wrażliwe na datę

Wadliwe sterowniki spowodowały nietypowy błąd w działaniu modemów zainstalowanych w niektórych notebookach Hewlett-Packard i Gateway.

Udostępnienie przez firmę ESS wadliwego sterownika do modemów spowodowało zamrożenie działania modemów w komputerach przenośnych niektórych firm, dokładnie o północy 21 lutego. Problem dotknął firm Hewlett-Packard i Gateway, bowiem to właśnie w nich zostały zainstalowane fabrycznie wadliwe sterowniki. ESS oficjalnie przyznało, iż na świecie sprzedano dziesiątki tysięcy komputerów z takim oprogramowaniem.

Błąd wystąpił w algorytmie sterownika dla Windows, opierającym się między innymi na funkcji odliczaniu czasu. Najprostszym sposobem chwilowego rozwiązania problemu jest cofnięcie systemowego zegara do 20 lutego lub wcześniej. Dzięki temu będzie można, odblokowanym już modemem, pobrać z Internetu poprawki. Wolne od wad sterowniki dla systemów: Windows 98, Windows Me, Windows 2000 i Windows NT 4.0 dostępne są na witrynie ESS pod adresem: www.esstech.com/techsupp/drivers.shtm#comm.

Według rzecznika HP, wadliwe sterowniki zostały zainstalowane w modemach wbudowanych w modele Pavilion n5000 i Omnibook XE3, które weszły do sprzedaży w październiku ub.r. W przypadku firmy Gateway problem dotyczy niektórych modeli Solo 3350.

Więcej informacji:

www.hp.com

www.gateway.com

www.esst.com


TOP 200