WorldCom kupuje Intermedia Communications

Wartość transakcji, zawieranej w formie wymiany akcji, szacowana jest na 3 mld USD. Dodatkowo WorldCom przejmie zobowiązania finansowe kupowanej firmy, które wynoszą kolejne 3 mld USD.

WorldCom, drugi co do wielkości amerykański operator rozmów długodystansowych, zamierza kupić Intermedia Communications, inną amerykańską firmę telekomunikacyjną. Wartość transakcji, która ma być zawarta w formie wymiany akcji, szacowana jest na 3 mld USD. Jej finalizacja przewidziana jest w przyszłym roku.

Umowa pozwoli WorldCom na kontrolowanie należącej do Intermedia firmy Digex, serwującej usługi WWW i aplikacyjne dla firm z całego świata. Była ona wystawiona na sprzedaż od lipca br.

Zdaniem analityków, WorldCom chce w ten sposób uzyskać pozycję lidera na rynku serwowania usług WWW. Dwa miesiące wcześniej, z powodu zastrzeżeń europejskich i amerykańskich organów antymonopolowych, koncernowi nie udało się połączyć z operatorem telekomunikacyjnym Sprint.

Ponadto WorldCom zapowiedział, że przejmie, warte 3 mld USD, zadłużenie Intermedia.

***

MCI WorldCom i Sprint definitywnie odwołały fuzję

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200