Workspace ONE – ten portal pozwala firmie zarządzać całą flotą urządzeń Chrome

VMware (a konkretnie należący do tej korporacji oddział AirWatch) nawiązał współpracę z firmą Google i opracował wspólnie z nią chmurowy portal, za pośrednictwem którego użytkownicy biznesowi mogą w prosty sposób zarządzać wszystkimi swoimi urządzeniami Chrome.

Jest to oprogramowanie zaliczane do rozwiązań typu UEM (Unified End-point Management) noszące nazwę Workspace ONE. Pozwala ona administratorowi systemu IT kontrolować z poziomu jednej konsoli zarządzania wszystkie posiadane przez firmę urządzenia, które pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Chrome.

Konsola zarządzania Workspace ONE pozwala zarządzać cyklem życia urządzeń Chrome, instalować na nich aktualizacje i poprawki zwiększające ich bezpieczeństwo oraz monitorować stan sprzętu oraz oprogramowania. Jednym słowem jest to narzędzie, dzięki któremu administrator nie będzie już musiał otwierać na komputerze wiele różnych programów i okienek, po to aby sprawdzić aktualny stan urządzeń Chrome, ale zrobi to wszystko z poziomu jednej uniwersalnej konsoli zarządzania.

Zobacz również:

Rozwiązanie będzie udostępnione oficjalnie użytkownikom we wrześniu, a więcej szczegółów technicznych na jego temat można znaleźć tutaj.


TOP 200