Workrave - darmowy uspokajacz

Przychodzisz z pracy skrajnie wyczerpany i bez sił? Być może za ciężko pracujesz lub nie potrafisz dbać o swój organizm. Bezpłatny program Workrave 1.8.3 zadba o twoją higienę pracy przy komputerze i zapobiegnie urazom na skutek chronicznego przeciążenia organizmu (Repetitive Strain Injury). Program przeznaczony jest dla systemu Windows i Linux.

Workrave - darmowy uspokajacz
W odpowiednim momencie (co kilka minut) aplikacja alarmuje o konieczności zrobienia tzw. "mikroprzerwy" w celu oderwania na kilka sekund wzroku od komputera i rozluźnienia mięśni całego ciała. Co kilkadziesiąt minut zaprasza na przerwę w stylu "kawa czy herbata". Możesz także wprowadzić limit dziennej pracy przy komputerze.

Korzystanie z aplikacji jest dziecinnie proste - wystarczy ją zainstalować na dysku komputera i pozwolić odliczać czas. Wyskakujące powiadomienie nie przeszkadza w aktualnej pracy (automatycznie zmienia pozycję na ekranie) i można je zignorować. W czasie dłuższej przerwy użytkownik powinien wykonać szereg ćwiczeń rozluźniających mieśnie. Opis, schemat ćwiczenia oraz upływający czas, który jest potrzebny na wykonanie całej serii jest wyświetlany na monitorze.

Domyślne ustawienia możesz dowolnie zmieniać, aby dostosować konieczność przerw do własnego ogranizmu, wieku i stopnia wyczerpania organizmu. Program można skonfigurować do pracy w sieci. Narzędzie posiada polski interfejs. Pamiętaj - zdrowie jest tylko jedno.

Pobierz plik dla systemu Windows lub Linux

Więcej informacji dostępnych jest na stronie projektu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200