WordPerfect Office 2002

Corel będzie rozwijać swój sztandarowy pakiet biurowy - WordPerfect.

W odpowiedzi na zapowiedź Microsoftu, dotyczącą wprowadzenia na rynek pakietu Office 10, firma Corel ogłosiła premierę oprogramowania WordPerfect Office 2002. Oznaczenie pakietu błędnie sugeruje, iż pojawi on się w sprzedaży w 2002. W rzeczywistości jego dystrybucja rozpocznie się już za kilka miesięcy. Dla wielu obserwatorów rywalizacja Corela z Microsoftem na polu aplikacji biurowych jest dużym zaskoczeniem, gdyż niedawno obie firmy zawarły porozumienie o współpracy.

Graham Brown, wiceprezes Corela, oświadczył: "Nasz pakiet nie jest klonem pakietu Microsoftu. Ponad 70% nowych cech wprowadziliśmy na życzenie użytkowników wcześniejszych wersji oprogramowania". G. Brown potwierdził jednak, że aplikacje w pakiecie Corela będą zgodne z formatami dokumentów stosowanych przez Microsoft.

Zobacz również:

Mimo że cały pakiet oznaczono numerem 2002, to poszczególne aplikacje są oznaczone dziesiątką. W jego skład wchodzą: edytor tekstu WordPerfect 10, arkusz kalkulacyjny Quattro Pro 10, program do tworzenia prezentacji Corel Presentations 10 oraz Corel Central 10, czyli menedżer informacji osobistych (PIM).

W edytorze ulepszono formatowanie tekstów oraz nawigację pomiędzy stronami. W pakiet wbudowano angielski słownik - Oxford English Dictionary. Quattro Pro wzbogacono o wykresy 3D. Presentations może eksportować prezentacje w formacie Macromedia Flash bezpośrednio do sieci. CorelCentral ma teraz klienta e-mail, potrafiącego obsługiwać wiele kont pocztowych.

Prezes kanadyjskiej firmy Derek Burney zapewnił, iż pomimo przejęcia części udziałów przez Microsoft, firma Corel nadal będzie rozwijać platformę Linux. Oferowane dystrybucje tego systemu operacyjnego będą bazowały na Debian Linux. Dalsze szczegóły mają być ogłoszone w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Więcej informacji: www.corel.com


TOP 200