Wolniejszy rozwój rynku palmtopów

Zdaniem analityków IDC, w tym roku na całym świecie sprzedanych zostanie najwyżej o 15% więcej urządzeń typu PDA niż w roku poprzednim. Jest to wolniejszy rozwój od zakładanego jeszcze kilka tygodni temu.

Zdaniem analityków IDC, w tym roku na całym świecie sprzedanych zostanie najwyżej o 15% więcej urządzeń typu PDA niż w roku poprzednim. Firma zweryfikowała swoje wcześniejsze prognozy. Według raportu opublikowanego kilka tygodni temu, tegoroczna sprzedaż miała być aż o 20% wyższa niż w 2000 r. Jednak, według IDC, wydarzenia z 11 września sprawiły, że sprzedaż "cyfrowych asystentów" wzrośnie najwyżej o 15%. Niewykluczone również, że nie wzrośnie w ogóle. Zdaniem analityków, ataki na WTC wstrząsnęły światową ekonomią - w tym również branżą komputerową.

Wygląda więc na to, że raczej nie powtórzy się w tym roku sytuacja z grudnia ubiegłego roku, kiedy to producenci handheldów nie byli w stanie sprostać popytowi na te urządzenia. Poprzedni raport IDC zakładał, że sprzedaż tych urządzeń będzie do końca roku rosła. Ostatnio jednak zainteresowanie handheldami jest dużo mniejsze - stąd korekta wcześniejszych przewidywań IDC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200