Wniosek o upadłość Prokom Investments

Jak poinformował Reuters, Telewizja Familijna (TF) złożyła wniosek o upadłość Prokom Investments. Wcześniej sąd w Warszawie nakazał PI zapłacenie 29,2 mln zł Telewizji Familijnej za niewykupienie w terminie obligacji.

Wniosek został złożony w związku z niewywiązaniem się Prokom Investments z umowy objęcia obligacji Telewizji Familijnej. Spółka miała wykupić papiery dłużne telewizji o wartości 26 mln zł. Dwa lata temu do objęcia obligacji zobowiązali się wszyscy udziałowcy TF - termin wykupienia obligacji przez Prokom upłynął w kwietniu br. Ponadto w piątek warszawski sąd gospodarczy nakazał firmie zapłacenie TF 29,2 mln zł, za niewykupienie obligacji i na poczet odsetek. PI posiada obecnie 9,6% akcji spółki zarządzającej Telewizja Puls. Pozostali akcjonariusze to KGHM Metale, PKN Orlen, PSE i PZU Życie. Ponad 56% udziałów posiadają natomiast ojcowie franciszkanie, którzy wnieśli aportem koncesję.

Według oświadczenia Prokom Investments, wniosek jest „całkowicie nieuzasadniony i nieadekwatny do sytuacji”. Firma zapowiedziała podjęcie kroków mających na celu obronę praw spółki i jej akcjonariuszy.

Zobacz również:

  • Rosyjski oddział Google ogłasza upadłość
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200