Włoski operator odkrywa karty

Włoski teleoperator Eutelia, docelowy udziałowiec strategiczny Tolpisu, który kupi jedną z częstotliwości GSM z zakresu 1800 MHz, przedstawił "Pulsowi Biznesu" zarys strategii polskiego przedsięwzięcia. Nie wiadomo jeszcze jaki będzie udział Eutelii w projekcie i ile pieniędzy wyłoży na niego włoski operator. Eutelia szacuje jednak, że łączna wartość tego projektu wyniesie 250-300 mln EUR. Oprócz kapitału, który wniosą udziałowcy, Tolpis będzie się posiłkować kredytami.

Jak informuje Puls Biznesu, szósty operator w Polsce ma zacząć świadczyć usługi najpóźniej w ciągu 12 miesięcy od momentu wydania przez Urząd Komunikacji Elektronicznej decyzji rezerwacyjnej. Tolpis skieruje swoją ofertę do Polaków, którzy dużo dzwonią za granicę. Interesują go też młodzi klienci, którzy ściągają dużo kontentu. Nowy operator chce świadczyć w Polsce usługi tylko pod jedną marką.

Tolpis ogłosił też, że poza Eutelią w skład konsorcjum tworzącego nową sieć komórkową wchodzą fundusze inwestycyjne (m.in. bank inwestycyjny Nomura), które dadzą spółce kredyty, firma AV Inwestor, spółka venture capital, zajmująca się także bankowością inwestycyjną oraz Telekomunikacja Kolejowa. Sama Telekomunikacja Kolejowa zaprzeczyła, że jest uczestnikiem konsorcjum Tolpisu - czytamy w PB.

Czytaj także:

Będzie kolejny operator komórkowy?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200