WizjaTV i Cyfra+ połączone w Polsce

Zapowiadana od sierpnia tego roku fuzja dwóch czołowych platform cyfrowych doszła do skutku. Nowo powstała telewizja cyfrowa już na wiosnę przyszłego roku przedstawi nową, bogatszą ofertę programową.

Operator telewizji kablowych United Pan-Europe Communications (UPC) poinformował, że sfinalizowano połączenie dwóch platform cyfrowych w Polsce: Wizji TV (należącej do UPC) i Cyfry+, należącej do Canal+ Group, będącej częścią Vivendi Universal.

Fuzja obu telewizji cyfrowych została zapowiedziana w sierpniu tego roku. Po trzech miesiącach oczekiwań Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na połączenie w Polsce platform cyfrowych Cyfry+ i Wizji TV w jedną platformę oferującą programy z dotychczasowych pakietów obu spółek.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Ten ruch Muska pokazuje, że liczy się on z możliwością rychłego przejęcia Twittera
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Połączone platformy działać będą w ramach Telewizyjnej Korporacji Partycypacyjnej (TKP), w której 75% udziałów obejmie Canal+, a pozostałe 25% UPC.

Pozytywne zaopiniowanie fuzji przez UOKiK sprawiło, że już pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku abonenci nowej platformy zostaną zapoznani ze zmodyfikowaną ofertą programową. Na kształt oferty programowej będą mieli wpływ abonenci platform. Oferta powstanie w oparciu o badania oglądalności oraz oceny poszczególnych pozycji programowych wyrażonych przez samych abonentów w specjalnej ankiecie. Dzięki fuzji nowa platforma będzie liczyć blisko 700 tys. abonentów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200