Wirus Mydoom blokuje serwery reklamowe

Nowa mutacja wirusa komputerowego Mydoom, który od kilku dni szaleje w Sieci, może przysporzyć wielu problemów firmom i sieciom reklamowym. Robak blokuje bowiem działanie ich serwerów, tym samym uniemożliwia komputerom zainfekowanym Mydoom.B wyświetlanie reklam - podały Internetnews.

Działanie Mydoom.B polega na uniemożliwieniu zainfekowanemu komputerowi połączenia się z ad serwerem. Blokada następuje poprzez przekierowanie z numeru IP domeny na nieprawidłowy - 0.0.0.0. Robak przeprowadza także atak typu DoS(Denial of Service) na serwery Microsoftu.

Blokada dotyczy serwerów dużych firm zajmujących się e-reklamą. Mydoom.B ingeruje w funkcjonowanie firm: DoubleClick, FastClick, Atlas DMT i innych.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Nie wiadomo dokładnie, jakie konsekwencje dla branży e-reklamy będzie miała epidemia wirusa. Firma DoubleClick poinformowała, że do tej pory nie odczuła mocno skutków działania robaka Mydoom.B.

Więcej o Mydoom:

http://www.idg.pl/news/watek/35.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200