Wirtualne usługi hostingu

Brytyjska firma Carrenza, zajmująca się projektowaniem, budowaniem i zarządzaniem sieci hostowanych, udostępnia wirtualizowaną usługę hostingu, która, według zapewnień firmy, ma zmniejszać roczne koszty centrów danych o 20 proc., a konsumpcję energii aż o 60 proc.

Wirtualizowana usługa hostingu świadczona jest pod nazwą Utility Computing Service (UCS) i ma wspomagać biznes w wysiłkach zmierzających do zmniejszenia oddziaływania IT na środowisko poprzez bardziej efektywne wykorzystanie serwerów wirtualnych. Używając UCS, cztery lub więcej serwerów wirtualnych może wykorzystywać ten sam sprzęt, co jeden serwer tradycyjny. To pozwala na spore zmniejszenie liczby przełączników i sieciowej infrastruktury koniecznej do powielania sieci łączących poszczególne serwery z ich użytkownikami.

Carrenza nie posiada własnych centrów danych, a raczej wynajmuje powierzchnię. Wykorzystuje różny sprzęt i oferuje maszyny wirtualne z liczbą rdzeni od jednego do ośmiu, używających procesorów AMD i Intel x86-64. Każda maszyna wirtualna pracuje aktualnie na pamięci od 2 do 16GB, na platformach wirtualizacji Xen lub VMware. Przewiduje się też wirtualizację opartą na Microsoft Server 2008.

Zobacz również:

  • Rośnie liczba dużych centrów danych w Polsce
  • Serwisy streamingowe na celowniku cyberprzestępców
  • Edge computing: 5 potencjalnych pułapek
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200