Wirtualne urządzenie do kontrolowania wiadomości e-mail

ISS (Internet Security Systems, oddział IBM) przedstawił wirtualne urządzenie (oprogramowanie) bezpieczeństwa dla aplikacji pocztowych, które można instalować na komputerze razem z innymi programami, a nie na dedykowanym do tego celu sprzęcie.

Wirtualne urządzenie (które pojawi się w ofercie IBM jeszcze w tym miesiącu) jest oparte na oprogramowaniu Network Mail Security System (zarządzającym urządzeniami linii Proventia) i może blokować różne szkodliwe treści zawarte w wiadomościach e-mail (spamy, ataki phishing, wirusy, robaki i programy malware. Rozwiązanie monitoruje również wychodzące wiadomości e-mail.

Wirtualnym urządzeniem, tak jak produkowanymi już produktami Proventia, można zarządzać przy pomocy centralnej konsoli o nazwie IBM Proventia Management SiteProtector. Wirtualne urządzenie może pracować w środowisku VMware. IBM zamierza przyszłości zmodyfikować rozwiązanie, tak aby można je było również instalować w innych wirtualnych środowiskach obliczeniowych.

Zobacz również:

  • Za zaniedbania w obszarze cyberbezpieczeństwa płacą przede wszystkim klienci firm
  • Microsoft poszerza bazę użytkowników mogących testować nową wersję aplikacji Outlook
  • Zero Trust od Dell Technologies

Cena rozwiązania zależy od ilości obsługiwanych użytkowników. I tak np. w przypadku firmy zatrudniającej 1000 pracowników, cena wynosi 7 USD za jednego użytkownika.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200