Wirtualne sieci Emuleksa

Emulex ujawnił, że stworzona przez firmę technologia LightPulse Virtual Host Bus Adapter (HBA) ze wsparciem dla wirtualizacji N-Port ID (NPIV) została zintegrowana w najnowszej wersji infrastruktury VMware. System NPIV umożliwia połączenie wirtualnych maszyn serwerowych z tradycyjnymi urządzeniami dołączonymi do sieci Storage Area Network.

Technologia Emulex LightPulse Virtual HBA, na którą składają się kontrolery HBA FC 4 Gb/s oraz sterowniki NPIV, umożliwia wirtualizację połączeń sieci SAN, a tak że każdy wirtualny serwer ma bezpośredni dostęp do własnej pamięci masowej. Dodatkowo administratorzy takiej infrastruktury mogą zarządzać wirtualnymi maszynami w taki sam sposób, jak czynili to dotychczas z serwerami tradycyjnymi.

Emulex jest jednym z głównych dostawców technologii NPIV w ramach programu VMware Community Source Program. Firma jest także członkiem VMware Technology Alliance Partner Program.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200