Wirtualne serwery ethernus

Polska firma Embedos oferuje najnowszą wersję oprogramowania dla serwerów ethernus 2, które pozwala uruchamiać na jednym fizycznym urządzeniu wielu wirtualnych maszyn.

Serwery ethernus 2 nie wspierały do tej pory funkcjonalności pozwalających budować wirtualne serwery. Teraz użytkownicy ethernusa 2 mają do dyspozycji również wirtualne serwery, dzięki którym możliwe jest np. uruchomianie na serwerze firmy Embedos aplikacji firmy Microsoft oraz dowolnego innego systemu operacyjnego.

Wirtualne serwery ethernus
Za pomocą specjalnego oprogramowania zintegrowanego z systemem operacyjnym fizycznego serwera, użytkownik może utworzyć wirtualną maszynę, która będzie się składać z typowych dla serwera komponentów sprzętowych: procesora, pamięci RAM, twardych dysków. Jedyna różnica w porównaniu do rzeczywistego systemu jest taka, że komponenty wykorzystane do budowy takiego urządzenia są wirtualne.

Zobacz również:

Wirtualizacja umożliwia uruchomienie i jednoczesną pracę od kilku do kilkunastu systemów operacyjnych na jednym serwerze. Całym środowiskiem zarządza wtedy panel administracyjny przygotowany przez dostawcę oprogramowania do wirtualizacji - firmę VMware. Możliwość obsługi wirtualnych maszyn jest funkcją płatną, a jej cena zależy od wersji rozwiązania oraz wybranej opcji.

Uruchomienia obsługi wirtualnych serwerów w panelu administracyjnym ethernusa 2 dokonuje się podobnie jak konfiguracji innych funkcji urządzenia - poprzez graficzny interfejs użytkownika (GUI). Za pomocą panelu administracyjnego ethernusa można również zarządzać stanem wirtualnych maszyn: włączyć, wyłączyć, restartować lub usunąć.

W przypadku wersji ethernus 2 smb zalecane jest uruchamianie najwyżej kilku serwerów wirtualnych, w przypadku serwerów ethernus 2 enterprise i ethernus 2 corporate ta liczba może sięgać nawet kilkunastu w zależności od rodzaju usług, jakie będą uruchomione na wirtualnych serwerach i ile zasobów serwera-hosta zostanie przydzielonych do wykorzystania przez serwery wirtualne.


TOP 200