Wirtualizacja z czterema procesorami

VMware (firma zależna od EMC, specjalizująca się w produkcji oprogramowania pozwalającego uruchamiać na jednym fizycznym serwerze wiele systemów operacyjnych) przygotowuje nowy produkt, który będzie można instalować na czteroprocesorowych serwerach.

Pierwszy produkt firmy VMware można było instalować wyłącznie na jednoprocesorowych serwerach. W 2003 r. pojawiło się oprogramowanie wspierające dwuprocesorowe serwery, a obecnie firma przygotowuje oprogramowanie, które pozwoli budować wirtualne maszyny na czteroprocesorowych serwerach.

VMware informuje, że nowa opcja (nosząca nazwę 4-Way VMware Virtual SMP), zostanie dołączona do oprogramowania ESX Server w drugiej połowie 2005 r.

Zobacz również:

  • Nowy problem bezpieczeństwa IT: wypalenie zawodowe
  • Wirtualizacja aplikacji

Microsoft oferuje podobny produkt, noszący nazwę Virtual Server. Można go jednak instalować tylko na jednoprocesorowych. Firma pracuje już na oprogramowaniem Virtual Server wspierającym wieloprocesorowe serwery, nie ujawniając jednak jak dotąd, kiedy będzie ono gotowe.

Microsoft dodał w październiku do oprogramowania Virtual Server nowe narzędzie. Virtual Server Migration 2005 Toolkit pomaga użytkownikom przenosić aplikacje z fizycznego serwera na wirtualny serwer.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200