Windowsy coraz bardziej wymagające

Microsoft udostępnił wersję beta 2 systemu Windows XP.

Microsoft udostępnił wersję beta 2 systemu Windows XP.

Windows XP, kolejny system produkcji Microsoftu z nowym interfejsem, powstał na bazie rozszerzonego jądra Windows 2000. Wersja beta 2 pozwoli testerom po raz pierwszy ocenić nową szatę graficzną. Jak podaje producent, innowacyjne, koncentrujące się na zadaniach, podejście pomoże użytkownikom szybko odnaleźć i wykonać określone zadania.

Na oficjalnej stronie Microsoftu zalecany jest jako absolutne minimum sprzętowe komputer, wyposażony w procesor Intel Pentium II taktowany zegarem o częstotliwości 300 MHz oraz 128 MB pamięci RAM. Dla porównania dla prawidłowego funkcjonowania starszego brata – Windows 2000 firma zaleca komputer wyposażony w procesor Intel Pentium 133 MHz oraz 64 MB pamięci RAM. Analitycy twierdzą, że wymagania te nie są ostateczne, a nawet zaniżone. Prawdopodobne jest, że do stabilnej pracy system wymagać będzie minimum procesora Intel Pentium III 500 MHz i 128, jeśli nie więcej, MB pamięci operacyjnej RAM.

Specjaliści z branży prześcigają się także w domysłach, czy tak wysokie wymagania sprzętowe spowodowane są brakiem optymalizacji kodu czy też są zabiegiem celowym? Działania takie miałyby w istocie doprowadzić do gwałtownego wzrostu sprzedaży na rynku pamięci RAM i procesorów wśród klientów końcowych chcących za wszelką cenę rozpocząć stabilną pracę na nowym systemie Microsoftu. Windows XP będzie dostępny w dwóch 64-bitowych wersjach: Windows XP Home Edition i Windows XP Professional. Microsoft planuje publiczną premierę finalnych wersji systemów w drugiej połowie tego roku. Polska wersja systemu będzie dostępna ok. 90 dni po premierze amerykańskiej.

Microsoft Polska

www.microsoft.com/poland

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200