Windows zgodne ze strategią .NET będą gotowe za 2-3 lata

Dyrektor wykonawczy Microsoftu powiedział wprost, że nowa strategia internetowa jest przyszłością jego firmy. Uważa jednak, że system Windows w klasycznej formie i komputery PC jeszcze długo nie znikną z rynku.

Steve Ballmer, dyrektor wykonawczy Microsoftu, podczas wystąpienia na European IT Forum, stwierdził, że jego firma chce "tak szybko, jak to tylko będzie możliwe" wprowadzić na rynek wersję systemu Windows w pełni zgodną z nową strategia internetową firmy - .NET. Dodał jednak, że zapewne stanie się to w roku 2002 lub nawet 2003.

Stworzenie wersji systemu z interfejsem użytkownika w pełni zgodnym z . NET oznacza, że firma musi przeobrazić wszystkie swoje produkty programistyczne w zestaw serwisów, które będą oferowane przez Internet. Choć termin ich pojawienia się na rynku jest jeszcze odległy, S. Ballmer ponownie podkreślił jak duże nadzieje wiąże z tym kierownictwo Microsoftu.

".NET jest, w pewnym sensie, przyszłością Microsoftu. Windows i komputery PC nie znikną z rynku. Jednakże potrzebujemy platformy, która uwzględniałaby Internet" - stwierdził S. Ballmer.

Nowa technologia Microsoftu, bazująca na XML-u, ma także pomagać innym producentom oprogramowania w tworzeniu własnych produktów. Microsoft twierdzi, że dzięki niej będą mogły powstawać internetowe aplikacje działające na różnych platformach, wliczając w to komputery PC, naręczne, telefony komórkowe i przystawki telewizyjne.

Aby mogło to się stać, producent z Redmond zamierza udostępniać różne rozwiązania .NET twórcom aplikacji. Mają one współpracować również z innymi systemami operacyjnymi - obiecał S. Ballmer. Dodał też, że jego firma zawsze oferowała wysoki stopień kompatybilności swoich rozwiązań z innym platformami.

***

Microsoft zaprezentował narzędzia .NET

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200