Windows w "tabliczce"

W przyszłym tygodniu Microsoft zaprezentuje wersję beta systemu Windows XP, przeznaczonego dla urządzeń typu Tablet PC.

W przyszłym tygodniu Microsoft zaprezentuje wersję beta systemu Windows XP, przeznaczonego dla urządzeń typu Tablet .

Tablet PC, to według Microsoftu, nowy rozdział w historii komputerów – urządzenie takie wyposażone jest w duży, dotykowy wyświetlacz LCD, możliwość bezprzewodowego przesyłania danych oraz technologię, umożliwiającą pisanie na jego wyświetlaczu jak na kartce - nie ma za to klawiatury. Gigant z Redmond już od dawna zapowiadał, że wykorzystywać będą zmodyfikowaną wersje systemu Windows XP – jednak dopiero teraz, wraz z wprowadzeniem na rynek wersji testowej, będzie można poznać jego możliwości.

Zobacz również:

System zostanie zaprezentowany na targach TechXNY w Nowym Jorku – prawdopodobnie w czasie wystąpienia Jeff Raikes, wiceprezesa działu produktywności i usług biznesowych Microsoftu.

Większość dostępnych na rynku tabletów (masowe pojawienie się tych urządzeń spodziewane jest krótko po premierze finalnej wersji Windows XP for Tablet PC) miała będzie podobne parametry: procesor pracujący z prędkością 800 MHz, 128 MB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 20 GB. Cena Tablet nie została jeszcze ujawniona.