Windows i Itanium idą w parze

Microsoft zapowiedział, że wkrótce wprowadzi na rynek dwie 64-bitowe wersje systemu operacyjnego Windows: limitowaną wersję Windows Advanced Server 2002 i 64-bitową edycję Windows XP.

Microsoft zapowiedział, że wkrótce wprowadzi na rynek dwie 64-bitowe wersje systemu operacyjnego Windows: limitowaną wersję Windows Advanced Server 2002 i 64-bitową edycję Windows XP. Windows Advanced Server będzie dostarczany wraz z komputerami różnych producentów wyposażonymi w 64-bitowe procesory Itanium Intela, które pojawią się na rynku w ciągu kilku najbliższych tygodni. Natomiast Windows XP, zarówno wersja 64-, jak i 32-bitowa zostaną wprowadzone na rynek pod koniec października br.

Limitowana wersja Windows Advanced Server 2002 dostarczana z nowymi komputerami nie będzie jeszcze ostateczną, pełną wersją systemu. Przedstawiciele Microsoftu zapewniają, że użytkownicy otrzymają ją jeszcze w tym roku. Firma jednocześnie prowadzi prace nad 64-bitową wersją bazy danych SQL Server.

Według Microsoftu, produkty 64-bitowe będą wykorzystane w zastosowaniach wymagających utrzymywania ogromnych baz danych, przede wszystkim w instytucjach akademickich i ośrodkach badawczych oraz przedsiębiorstwach zajmujących się handlem elektronicznym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200