Windows bez tajemnic

Microsoft zapowiedział ujawnienie około 400 fragmentów kodu systemu operacyjnego Windows. Ma to pozwolić programistom pracującym dla innych firm na tworzenie aplikacji lepiej dopasowanych do architektury tego systemu.

Microsoft zapowiedział ujawnienie około 400 fragmentów kodu systemu operacyjnego Windows - firma jest zobowiązana do tego porozumieniem zawartym w ub. roku z dziewięcioma stanami dzięki mediacji Departamentu Sprawiedliwości. Ma to pozwolić programistom innych firm na tworzenie aplikacji lepiej dopasowanych do architektury systemu Windows.

Ugoda nadal czeka na zatwierdzenie przez sędziego federalnego i pozostałe dziewięć stanów, które domagają się bardziej zdecydowanych kroków, w tym sankcji, wobec monopolisty na rynku systemów operacyjnych.

Zobacz również:

W lutym br. firma z Redmond informowała o rozszerzeniu programu udostępniania kodu źródłowego swoim klientom korporacyjnym: więcej informacji o budowie systemu mieli uzyskać partnerzy posiadający powyżej 1,5 tys. licencji na system. Wcześniej jeszcze, Microsoft udostępnił kod źródłowy Windows około 1,7 tys. klientom biznesowym. Przedsiębiorstwa te mają dostęp do 97% kodu Windows 2000, Windows XP i Windows CE.