Windows bez Media Playera? Eee tam...

Wielcy zachodni producenci komputerów PC nie zamierzają dodawać do swych produktów wersji systemu operacyjnego Windows XP okrojonej o odtwarzacz Windows Media Player. Powód? Brak zainteresowania ze strony potencjalnych klientów.

Serwis ZDNet.com donosi, że w komputerach marki Dell, HP, Lenovo i Fujitsu Siemens nie planuje się instalowania systemu Windows XP N. Rzecznik prasowy Dell poinformował, że klienci wolą kupić system zawierający już fabrycznie zainstalowany odtwarzacz multimedialny.

Windows XP N, bo tak nazywa się system bez odtwarzacza, można już nabyć - producent oficjalnie wprowadził go do sprzedaży 15 czerwca br. Jest on dostępny także w Polsce za tę samą cenę, co wersja z Windows Media Playerem.

Zobacz również:

  • Windows 11 otrzyma kompatybilność z widżetami firm trzecich
  • Ważne poprawki dla Windows

Przypomnijmy, że Microsoft zdecydował się na usunięcie Media Playera z systemu wobec groźby kar finansowych ze strony Komisji Europejskiej, która zarzucała koncernowi stosowanie nieuczciwej konkurencji wobec innych producentów odtwarzaczy multimedialnych.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem"Microsoft uległy jak baranek", także poświęconemu Windows XP N oraz "Windows XP - dwoi się i troi", w którym przybliżamy dostępne na rynku wersje sztandarowego produktu koncernu z Redmond.

Aktualizacja: 17 czerwca 2005 16:28

Jak poinformowali nas przedstawiciele Optimusa, firma ta również nie planuje na razie wprowadzenia do swojej oferty komputerów PC z zainstalowanym systemem Windows XP N.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200