Windows XP po polsku

W dniu 27 listopada miała miejsce premiera polskiej wersji najnowszego systemu operacyjnego Microsoft Windows XP.

W dniu 27 listopada miała miejsce premiera polskiej wersji najnowszego systemu operacyjnego Microsoft Windows XP.

Na polską premierę przybył gość specjalny - Jean-Philippe Courtois - prezes Microsoft na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i wiceprezes Microsoft Corp., odpowiedzialny za działalność firmy w 38 krajach.

Zobacz również:

  • Sprzedaż infrastruktury chmurowej stale wzrasta
  • Windows vs macOS - jak są wspierane najpopularniejsze systemy

Microsoft Windows XP powstał z połączenia dwóch dotychczasowych linii systemów operacyjnych dla komputerów osobistych - Windows Millennium Edition dla użytkowników domowych oraz Windows 2000 dla użytkowników biznesowych. Windows XP dostępny jest w dwóch wersjach - Home Edition oraz Professional.

Nowy system stanowi ważny krok w kierunku urzeczywistnienia wizji Microsoft .NET, polegającej na dostępie do informacji z dowolnego miejsca, o dowolnej porze i za pomocą dowolnego urządzenia. Komputer z systemem Windows XP umożliwia przejście ze środowiska odrębnych aplikacji, usług i urządzeń do całkowicie sieciowego środowiska komputerowego.

Jedną z nowych technologii wprowadzonych w Windows XP jest aktywacja produktu, która jest zabezpieczeniem mającym na celu wyeliminowanie przypadków naruszania własności intelektualnej producenta. Aktywacja "przypisuje" system operacyjny do konkretnego komputera i w ten sposób uniemożliwia zainstalowanie go na innej maszynie. Procedura aktywacyjna może zostać przeprowadzona telefonicznie poprzez centrum obsługi klienta Microsoft lub przez Internet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200