Windows XP jednak z MP3

Windows XP będzie wzbogacony o narzędzia umożliwiające kopiowanie płyt audio do formatu MP3.

Microsoft ogłosił, że najnowszy system operacyjny koncernu - Windows XP - będzie wzbogacony o narzędzia pozwalające na kopiowanie płyt audio do formatu MP3 oraz odtwarzania płyt DVD. Będzie je można pobrać z Internetu w formie specjalnych dodatków już po październikowej premierze systemu. Użytkownicy, którzy będą chcieli skorzystać z możliwości zainstalowania tych dodatków będą jednak musieli za nie zapłacić. Microsoft nie ujawnił na razie wysokości tej opłaty.

Według analityków udostępnienie przez Microsoft narzędzi do "ripowania" MP3 ma na celu oddalenie od koncernu krytycznych głosów stwierdzających, że firma faworyzuje stworzony przez siebie format WMA (Windows Media Audio). Przeciwnicy Microsoftu twierdzą, że takie postępowanie firmy miało znamiona nieuczciwej walki z konkurencją.

Zobacz również:

  • Windows 11 2022 - małe i duże zmiany dla biznesu
  • Najlepsze praktyki na zabezpieczenie służbowego komputera

Wersje testowe Windows XP pozwalały co prawda na kopiowanie płyt CD i zapisywanie utworów w formacie MP3, jednak funkcja ta była ograniczona pod względem możliwej do uzyskania jakości dźwięku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200