Windows XP bez aktywacji?

Microsoft zdecydował, że duże firmy będą mogły korzystać z systemu Wimdows XP bez konieczności dokonywania aktywacji online.

Microsoft zdecydował, że firmy, które skorzystają z programu licencyjnego Open Licence Agreement i zakupią co najmniej 5 kopii Windows XP, będą mogły korzystać z nowego systemu bez konieczności dokonywania aktywacji online. Zamiast tego, klienci korporacyjni otrzymają uniwersalny klucz rejestracyjny, likwidujący konieczność aktywacji systemu.

Gigant z Redmond planuje wprowadzenie podobnych udogodnień dla klientów korporacyjnych chcących zakupić takie produkty firmy, jak Office XP (wszystkie wersje), poszczególne aplikacje z pakietu Office XP, Office 2000 SR-1, Project 2000 SR-1 oraz Visio 2002.

Zobacz również:

  • Microsoft wprowadza zmiany w aplikacjach domyślnych w Windows 11
  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu

Wygląda na to, że Microsoft nie będzie obstawał przy implementowaniu mechanizmu WPA (Windows Product Activation) w swoich produktach tak twardo, jak poprzednio zapowiadał. Może to oznaczać, że sytuacja z Windows XP będzie podobna do tej z Office XP, którego nielegalne kopie można już od jakiegoś czasu kupić lub znaleźć w Internecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200