Windows XP SP3 i Vista SP1 już oficjalnie do pobrania

We wtorek (5 maja) Microsoft poinformował, że zaktualizowano system dystrybucji pakietów SP1 dla Windows Vista, jak i SP3 dla Windows XP tak, aby nie były one widoczne dla użytkowników oprogramowania Dynamics Retail Management System. Oba pakiety zostały już ponownie udostępnione w ramach Windows Update i Microsoft Download Center.

Dzięki aktualizacji mechanizmów dystrybucji poprawek, oba zestawy Service Pack nie zostaną automatycznie zainstalowane na komputerach, na komputerach, na których wykryte zostanie oprogramowanie do zarządzania punktami sprzedaży Microsoft Dynamics Retail Management System (RMS).

Wiadomo również, że koncern nie planuje dokonywać żadnych modyfikacji udostępnionych wcześniej pakietów. Według oficjalnych informacji stosowne poprawki usuwające problemy wykryte w zeszłym tygodniu znajdują się w fazie testów. Finalna wersja, rozwiązująca problem po stronie aplikacji RMS, ma zostać opublikowana jeszcze w tym miesiącu.

Problemy z kompatybilnością oprogramowania RMS ze zaktualizowanymi wersjami Windows Vista i Windows XP odkryto na początku miesiąca. Chociaż dotyczyły one niewielkiego odsetka użytkowników systemów Microsoftu, koncern zdecydował się zawiesić automatyczną dystrybucję poprawek na kilka godzin przed terminem oficjalnej premiery SP3 dla Windows XP.

Pobierz Windows XP Service Pack 3

Pobierz Windows Vista Service Pack 1 32-bit


TOP 200