Windows XP SE?

Microsoft po raz kolejny zmodyfikował swoje plany, dotyczące nowych wersji systemu Windows. Według nieoficjalnych jeszcze informacji, w pierwszym kwartale przyszłego roku światło dzienne ujrzy Windows XP Second Edition. Miałby on zawierać m.in. Internet Explorera 7.0 i DirectX 9.0.

Microsoft po raz kolejny zmodyfikował swoje plany, dotyczące nowych wersji systemu Windows. Według nieoficjalnych jeszcze informacji, w pierwszym kwartale przyszłego roku światło dzienne ujrzy Windows XP Second Edition.

WinXP SE (jeśli w ogóle trafi na rynek, co nie jest jeszcze całkowicie przesądzone) będzie najprawdopodobniej zawierał takie rozwiązania jak: Internet Explorer 7.0, DirectX 9.0 i pełna obsługa protokołu bezprzewodowej komunikacji urządzeń komputerowych – Bluetooth.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 10 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu

Niektórzy obserwatorzy rynku uważają również, że koncern z Redmond może na jakiś czas wstrzymać wprowadzanie do sprzedaży nowych wersji systemu Windows. Byłoby to zgodne z sugestiami klientów korporacyjnych, którzy coraz częściej narzekają na zbyt szybkie wprowadzanie kolejnych edycji systemu na rynek. Powoduje to sytuację, w której duże koncerny nie zdążają w pełni zaimplementować u siebie nowej wersji Windows, zanim pojawi się następna edycja.

Zdaniem części analityków, Microsoft może więc zdecydować się na uaktualnianie swoich istniejących już systemów za pomocą Service Packów, a nie poprzez oferowanie klientom po prostu nowych wersji Windows (taka sytuacja miała już miejsce w przypadku Windows NT).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200