Windows XP PL już na rynku

Odbyła się oficjalna premiera polskiej wersji systemu operacyjnego Windows XP. Z tej okazji do Polski przyjechał Jean-Philippe Courtois - prezes Microsoftu na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i wiceprezes koncernu Microsoft.

Dzisiaj miała miejsce premiera polskiej wersji systemu operacyjnego Windows XP. Z tej okazji do Polski przyjechał Jean-Philippe Courtois - prezes Microsoftu na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i wiceprezes Microsoft Corporation. Windows XP PL będzie dostępny w dwóch wersjach: Home Edition i Professional. Pierwsza z nich jest przeznaczona do użytku domowego i zastosowań indywidualnych. Druga zawiera rozszerzone opcje pracy zdalnej, większe możliwości w zakresie kontroli praw dostępu i sieciowej administracji oraz obsługi systemów wieloprocesorowych.

Detaliczna cena Windows XP powinna być znana na początku przyszłego miesiąca, gdy produkt trafi na sklepowe półki. Rozpoczęcie sprzedaży zestawów komputerowych z preinstalowanym systemem Windows XP zapowiedzieli już najwięksi polscy producenci.

Zobacz również:

  • To nowe narzędzie usprawnia proces projektowania aplikacji
  • Windows vs macOS - jak są wspierane najpopularniejsze systemy

Korzystanie z polskiej wersji, podobnie jak jej amerykańskiego odpowiednika, będzie wymagało dokonania aktywacji systemu, która według Microsoftu ma na celu wyeliminowanie "przypadkowego i nieświadomego naruszania własności intelektualnej firmy". Procedura aktywacyjna może zostać przeprowadzona telefonicznie poprzez Centrum Obsługi Klienta Microsoft lub przez Internet. Microsoft wprowadził rozszerzone godziny pracy Centrum Obsługi Klienta. Aktywacji telefonicznej będzie można dokonać w dni robocze w godzinach 9.00- 21.00.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200