Windows Server - za darmo w chmurze Amazona

Amazon udostępnił klientom biznesowym możliwość korzystania z wirtualnego serwera z Windows Server bez opłat (pod warunkiem, że łączny miesięczny czas użytkowania nie przekroczy 750 godzin). Nowa funkcja dostępna jest w ramach usługi Amazon Web Services Free Usage Tier.

Dzięki nowej inicjatywie Amazona firmy, które korzystają z aplikacji działających na Windows Server mogą bezpłatnie sprawdzić możliwości usługi AWS. Użytkownicy mają do wyboru cały zestaw prekonfigurowanych serwerów Amazon Machine Images z Microsoft Windows Server 2008 R2. System uruchamiany jest w instancji Micro (613 MB pamięci, platforma 32-bit/64-bit).

Możliwość darmowego testowania chmury Amazona dla firm dostępna jest od 2010 r., ale do tej pory zainteresowanym klientom oferowano tylko wirtualne serwery z Linuksem. Teraz pojawiła się również możliwość skorzystania z Windows Server. Warunki się nie zmieniły - usługa jest bezpłatna, o ile klient nie będzie wykorzystywał serwera dłużej niż przez 750 godzin w miesiącu (użytkownik ma możliwość uruchomienia kilku instancji serwera - czas sesji się sumuje). Po przekroczeniu tego limitu klient wciąż może korzystać z usługi, ale będzie musiał dopłacić - 0,02 USD za godzinę pracy serwera z Linuksem i 0,03 w przypadku Windows Server.

Zobacz również:

  • Amazon przejmie One Medical za 3,9 mld dol.
  • AWS, Google Cloud i Azure: porównanie ich funkcji bezpieczeństwa

Dodajmy, że ograniczenia w użytkowaniu usługi bez opłat dotyczą również wykorzystania load balancera Amazona, usług storage (S3 oraz Elastic Block Store), a także bazy danych SimpleDB. Więcej informacji znaleźć można na stronie Amazon.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200