Windows Server i SQL Server z wydłużonym wsparciem

Microsoft oferuje nową opcję licencjonowania Windows Server i SQL Server. Użytkownicy mogą obecnie wydłużyć wsparcie dla tych rozwiązań o dodatkowe 6 lat, co oznacza iż Microsoft będzie udostępniać aktualizacje przez ogółem 16 lat.

Opcja nosząca nazwę "Premium Assurance" wydłuża wsparcie o 6 lat i dotyczy aplikacji Windows Server 2008 i SQL Server 2008 (oraz ich późniejszych wersji).

Zgodnie z obowiązującym do tej pory schematem najstarsze produkty - Windows Server 2008 i 2008 R2 oraz SQL Server 2008 i 2008 R2 - miały być wspierane odpowiednio do stycznia 2020 roku oraz do czerwca 2019 roku. Natomiast w przypadku wykupieniu dla Windows Server 2008 opcji „Premium Assurance”, będzie ona wspierana przez producenta do stycznia 2026 roku. Do tej daty Microsoft zobowiązuje się dostarczać użytkownikom łaty bezpieczeństwa określane jako "Critical" i "Important" (krytyczne i ważne).

Zobacz również:

  • Błąd systemu geolokalizacji zablokował wczoraj użytkownikom dostęp do chmury Azure
  • Koniec płatnego wsparcia dla systemu Windows 7
  • Poza SQL: 8 nowych języków zapytań do danych

I na koniec słowo o cenach. Jeśli użytkownik wykupi opcję Premium Assurance dla oprogramowania Windows Server w przedziale czasowym marzec–czerwiec 2017, to zapłaci 31 USD za każdy rok. Wykupując jednak taką samą opcję w późniejszym terminie, zapłaci więcej. Jeśli zdecyduje się na taki krok w połowie 2019 lub później, będzie musiał liczyć się z kosztem 76 USD/rok.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200