Windows Server 2003: kiedy i za ile

W Microsoft trwają gorączkowe przygotowania do udostępnienia najnowszego systemu operacyjnego. Firma podała oficjalnie datę premiery oraz ceny poszczególnych wersji.

W sprzedaży pojawią się aż cztery odmiany Windows Server 2003: Standard Edition, Enterprise Edition, Datacenter Edition, oraz Web Edition.

Ich ceny kształtują się następująco. Najtańsza jest Web Edition - 399 USD, ale nie zawiera licencji klienta. Za Standard Edition trzeba będzie zapłacić 999 USD (5 licencji) lub 1199 USD (10 licencji). Znacznie droższa jest Enterprise Edition - kosztuje aż 3999 USD i zawiera 25 licencji. Microsoft nie podał ceny Datacenter Edition, która będzie wahać się w zależności od dystrybutorów OEM.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 10 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Na stronie internetowej Microsoftu, poświęconej Windows Server 2003 znajdziemy licznik odliczający czas pozostały do premiery tego systemu operacyjnego. Z jego wskazań wynika jednoznacznie, że będzie ona miała miejsce 24 kwietnia.

Więcej informacji:

http://www.microsoft.com/windowsserver2003/default.mspx

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200