Windows Mobile w wersji 6

Podczas odbywającej się w Barcelonie 3GSM World Conference, Microsoft udostępnił nową wersję systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych - Windows Mobile 6. Urządzenia wykorzystujące nową platformę operacyjną spodziewane są na rynku na przełomie kwietnia i maja br.

Windows Mobile 6, o nazwie kodowej Crossbow, uważany jest za wersję przejściową - do czasu pojawienia się większego uaktualnienia tego systemu. Nie rozwiązuje wszystkich problemów poprzedniej wersji systemu, ale zawiera kilka nowych cech.

Nowe mechanizmy w Windows Mobile 6 to integracja z Microsoft Office Communications Server oraz obsługa szyfrowania danych w kartach pamięci urządzenia. Jednak nowe oprogramowanie nie może synchronizować danych z systemem dla urządzeń zagnieżdżanych Windows CE.

System pozwoli także na oglądanie wiadomości pocztowych w oryginalnym formacie HTML. Ponadto teksty i obrazy wyświetlane na małych ekranach urządzeń mobilnych mają być bardziej podobne do wyświetlanych na konwencjonalnym pececie. Użytkownik będzie miał możliwość nawigowania i edytowania dokumentów Outlook, Word, Excel i PowerPoint bez utraty widoków tabel, obrazów i tekstu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200