Windows Me prawdopodobnie pojawi się w maju

Informacje taką podał jeden z betatesterów systemów Microsoftu. Producent jednak oficjalnie nie podał konkretnej daty.

Kolejna wersja systemu Microsoftu przeznaczona dla klientów indywidualnych, Windows Me (Millennium Edition), zostanie prawdopodobnie zaprezentowana 26 maja br. Wcześniej producent zapowiadał jedynie, że system ukaże się w drugiej połowie roku.

Informacja o majowej dacie została opublikowana przez Paula Thurrotta, betatestera i autora książek o systemie Microsoftu, a także wydawcy serwisu internetowego WinInfo. Jednak producent Windows oficjalnie nie potwierdził daty premiery i podtrzymał stanowisko, że produkt ten "pojawi się później w tym roku". Obecnie Windows Me znajduje się w fazie betatestów.

W ubiegłym tygodniu Microsoft poinformował, że jego ostatni system bazujący na jądrze programistycznym wykorzystywanym w Windows 9x oficjalnie będzie nazywał się Windows Me. Wcześniej miał być nim Windows 98, ale wraz ze zmianą sytuacji rynkowej i opóźnieniami prac programistycznych, plany zmieniono.

***

Microsoft: Millennium zamienia się w Me

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200