Windows CE trafi do telefonów komórkowych

Microsoft wspólnie z japońskim koncernem telekomunikacyjnym Nippon Telegraph & Telephone (NTT) zamierza przystosować Windows CE do implementacji w telefonach komórkowyc

Microsoft wspólnie z japońskim koncernem telekomunikacyjnym Nippon Telegraph & Telephone (NTT) zamierza przystosować Windows CE do implementacji w telefonach komórkowych.

W ramach umowy Microsoft i oddział telefonii komórkowej NTT zajmą się razem rozwijaniem technologii, które umożliwią komputerom naręcznym i innym urządzeniom zdalny dostęp do sieci. Firmy zamierzają też wspólnie opracowywać usługi wspierające nowe bezprzewodowe rozwiązania.

Według analityków rynku, podpisanie umowy z NTT wcale nie oznacza, że firma wybrała Windows CE jako platformę dla swoich produktów. Jedna z filii firmy NTT - NTT DoCoMo - podpisała podobną umowę z Sun Microsystems, rywalem Microsoftu. Umowa ta dotyczy wprowadzenia Javy do telefonów komórkowych. NTT twierdzi, że bierze pod uwagę wszystkie możliwości rozwoju i skorzysta z tej technologii, która okaże się wiodącą na rynku.