Windows 95 dla notebooków

Microsoft wprowadził do swojego nowego systemu operacyjnego wiele funkcji mających ułatwić życie użytkownikom komputerów przenośnych.

Microsoft wprowadził do swojego nowego systemu operacyjnego wiele funkcji mających ułatwić życie użytkownikom komputerów przenośnych.

W trakcie warsztatów Windows 95 Reviewers Workshop firma zaprezentowała nowe elementy - lepszą obsługę przenośnych komputerów osobistych oraz synchronizację plików.

Microsoft twierdzi, że obsługa architektury "włącz i używaj" (Plug-and-Play) w nowym systemie operacyjnym polepszy zgodność z PC Cards (znanych pod nazwą PCMCIA) i . Firma planuje wprowadzenie wielu funkcji umożliwiających pracę sprzętu PC w warunkach ograniczonego dostępu do zasilania, np. przyciemnianie ekranu.

Aby polepszyć synchronizację plików między systemami Microsoft wprowadził w Windows 95 narzędzie oznaczone nazwą Briefcase. Briefcase zarządza synchronizacją różnych wersji tego samego dokumentu. Dzięki nowemu narzędziu zmiany wprowadzone w pliku na sprzęcie przenośnym mogą być przeniesione do oryginalnej wersji tego samego dokumentu. Briefcase nie pozwala jednak na łączenie zawartości plików, w przypadku gdy oryginał i kopia zostały zmodyfikowane. Microsoft dołączył także interfejs OLE, który umożliwia projektantom aplikacji na przyłączenie funkcji łączenia plików do Briefcase.

Dodatkowo Microsoft wprowadził w nowym systemie operacyjnym możliwość wykorzystania komunikacji w pasmie podczerwieni. Komunikacja na podczerwień umożliwia przyłączenie drukarek, komputerów i urządzeń peryferyjnych. Obsługa komunikacji na podczerwień nie będzie dostępna w pierwszej wersji Windows 95. Będzie dołączona do systemu w październiku br.


TOP 200