Windows 8 rośnie w siłę

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy najnowszy system operacyjny Microsoftu zwiększył o 3,5% swój udział w rynku. Z Windows 8 korzysta blisko 10% komputerów pracujących pod kontrolą systemów z rodziny Windows.

 Windows 8 rośnie w siłę

Z danych udostępnionych przez firmę Net Applications wynika, że to jeden z największych wzrostów popularności Windows 8 od momentu premiery systemu. Zdaniem analityków, to efekt akcji „back to school”, czyli masowego kupowania komputerów przez uczniów i studentów wracających po wakacjach do szkół (zdecydowana większość dostępnych w tym okresie komputerów sprzedawana była z preinstalowanym Windows 8). Według Net Applications, obecnie z Windows 8 korzysta 9,8% wszystkich użytkowników Windows. Co 10 z nich ma zainstalowaną aktualizację 8.1, która oficjalnie nie została jeszcze udostępniona w wersji finalnej, ale jest dostępne jej wydanie testowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200