Windows 7 zainstalowany na jednej czwartej komputerów

Windows XP nadal jest najpopularniejszym systemem na świecie. Od grudnia 2009 r. stracił jednak 14,44 proc. udziału w rynku i obecnie używany jest przez połowę internautów. W roku 2010 cały czas zyskiwał Windows 7, z którego korzysta nawet 25 proc. komputerów podłączonych do sieci.

Badania StatsCounter pokazują, że rok 2010 jest niezwykle udany dla systemu Windows 7. Microsoft potwierdził, że sprzedano więcej niż 240 mln licencji tego OS-u, a wraz z końcem roku korporacja oczekuje 300 milionów sprzedanych licencji.

Statystyki sprzyjają Windows 7, pokazując również brak zainteresowania systemem Vista. Poprzedni OS rodziny Windows stracił w tym roku 6,14 proc. udziału w rynku.

Zobacz również:

W listopadzie, nieco użytkowników zyskał Mac OS X. Nie widać zaś zmian w sytuacji systemów Linux - nie miała na to wpływu nawet udana premiera Ubuntu 10.10.

Co ciekawe, Windows 7 jest zainstalowany na 93 proc. nowych komputerów, które kupić można w sklepach elektronicznych. Z takim wsparciem, dalszy rozwój systemu jest nieunikniony.


TOP 200