Windows 7 beta dopiero w połowie grudnia?

Wielkimi krokami zbliżają się dwie wielkie konferencje Microsoftu. Wiadomo, że amerykański gigant ma tam zdradzić nieco więcej szczegółów dotyczących słynnego już Windows 7. Nie znaczy to jednak, że użytkownicy otrzymają wersję beta systemu.

Zbliżają się dwie ważne konferencje Microsoftu. Pierwszą jest październikowa Professional Developers Conference. Następnie w listopadzie, gigant z Redmond, prezentować będzie swoje najnowsze pomysły na Windows Hardware Engineering Conference.

Wielu liczyło na to, że Microsoft zaprezentuje wtedy pierwszą wersję systemu Windows 7. Jednak zdaniem Mary Jo Foley z serwisu ZDNet, tak się nie stanie. Dziennikarka, powołując się na źródła chcące zachować anonimowość, twierdzi że Microsoft nie stworzy wersji beta systemu aż do połowy grudnia.

Zobacz również:

  • Menadżer haseł - jaki program warto wybrać i na co zwrócić uwagę
  • Ważna informacja dla użytkowników systemu Windows 8.1

Rozmówcy Foley jako powód takiego działania Microsoftu podają fakt, iż twórca Windowsa nie chce pokazywać światu swojego produktu zanim nie będzie on gotowy niemal w 100 procentach. Z drugiej jednak strony, aby dotrzymać obietnicy dotyczącej daty premiery systemu Windows 7, gigant z Redmond musiałby wydać ostateczną wersję systemu w nie dłużej niż w rok po wypuszczeniu bety. Trzeba przyznać, że nie jest to okres zbyt długi.

Póki co, Microsoft radzi śledzić najnowsze doniesienia dotyczące Windows 7. Wszystkie ważne informacje mają się ukazać w oficjalnych komunikatach prasowych.

Zobacz również:

Windows 7 Live

Windows 7 wystartuje w 15 sekund

Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7 / Windows 2009

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200